Edukacja i zaopatrzenie
lekarzy ortodontów

Od autora:

W przeszłości, w ramach edukacji ortodontycznej, wyspecjalizowałem się w stosowaniu aparatu łuku prostego.

Niniejsza książka jest podręcznikiem opartym na programie moich kursów „Orthodontic Training Seminars”, które stanowią serię wszechstronnych szkoleń ortodontycznych dla dentystów stawiających pierwsze kroki w świecie ortodoncji, uczących się stosowania aparatu łuku prostego oraz dla tych, którym potrzebna jest pomoc w uzyskiwaniu dobrych efektów leczenia.

Ów program stwarza lekarzowi możliwość opanowania Sztuki Nowoczesnej Ortodoncji, to znaczy zdolności rozpoznawania rozwijających się u pacjentów wad zgryzu oraz ich prawidłowego diagnozowania i leczenia zgodnie z najwyższymi standardami ortodontycznymi i estetycznymi.

Podręcznik przystępnym językiem prezentuje zweryfikowany przez czas, prosty system leczenia, który może być stosowany we wszystkich typach terapii ortodontycznej. W systemie tym nie ma nic trudnego do wykonania, technikę tę może opanować każdy. 

Treść książki prowadzi czytelnika od podstaw diagnostyki i planowania leczenia wszystkich typów pacjentów, przez mechanikę leczenia, aż do fazy finalizacji i retencji.

Podręcznik zawiera:

  • 700 stron z ponad 6000 barwnych fotografii.
  • Omówienie działania aparatu łuku prostego oraz jego efektywności.
  • Zasady przyklejania zamków, zakładania pierścieni i stosowania najczęściej stosowanych elementów pomocniczych aparatu łuku prostego.
  • Teksty z zakresu teorii ortodoncji: podstawowe informacje potrzebne w diagnostyce, planowaniu leczenia i wyborze jego mechaniki.
  • Techniki diagnostyczne łączące dane naukowe z elementami diagnozy estetycznej.
  • Wykład dotyczący zagadnienia sił, biomechaniki i mechaniki leczenia aparatami łuku prostego.
  • Wykład dotyczący sił elastycznych w leczeniu wszystkich typów wad zgryzu, zarówno nieekstrakcyjnym, jak i ekstrakcyjnym (z zamykaniem przestrzeni).
  • 8 różnych ćwiczeń warsztatowych dotyczących mechaniki działania aparatu łuku prostego i jego elementów pomocniczych.
  • Interesujące teksty dotyczące różnych zagadnień, na przykład: wpływ dysfunkcji tkanek miękkich na wady zgryzu i metody ich leczenia.
  • Dokumentację ponad 60 różnych klinicznych przypadków pacjentów ortodontycznych z rozmaitych grup wiekowych i o różnych wadach zgryzu, obrazujących poszczególne fazy procesu leczenia, od jego początku do finalizacji.

UWAGA: podręcznik obecnie jest dostępny w wersji angielskiej i francuskiej.

Zamówienia:

Rajmund Chmielewski: info@lborthodontics.com; telefon: +48 690 526 526 (690 LBO LBO)

Copyright 2015 by Ling Plus Rajmund Chmielewski